תרגום לערכת העיצוב Arras ל-WordPress

סמל WordPress

סמל WordPress

כנראה שהחדים מביניכם כבר שמתם-לב שהאתר הזה מתבסס על מערכת ניהול התוכן WordPress, ואולי גם שמתם-לב שהאתר מתבסס על ערכת העיצוב היחסית מפורסמת Arras, כשהיא מתורגמת לשפת הקודש.

 

אז התרגום של האתר מתבסס על התרגום האיכותי של ערכת העיצוב Arras ע"י ארז וולף, עם תיקונים והתאמות לגרסתה האחרונה מתוצרת עצמית (התרגום המקורי הוא לגרסה ישנה יחסית). מכיוון שאני בטוח שערכת העיצוב המדהימה הזאת תעניין עוד אנשים מלבדי, החלטתי לשתף אתכם את התרגום. סיבה נוספת שבגללה אני עושה את זה היא כדי לצמצם ככל הניתן את כמות האנשים המתפתים להוריד גרסה עברית מיוחדת של ערכת העיצוב, דבר שהוא רע משלוש סיבות: ראשית, כי במקרה כזה הגרסה המתורגמת נחשבת בעצם לערכת עיצוב נפרדת ואם יוצא עדכון לגרסה המקורית תאלצו לחכות שהמתרגם יעביר את העדכון גם לגרסה המגויירת (ואם יש בעדכון תיקוני אבטחה אז זה יכול להיות בעייתי). סיבה שניה, והכי קריטית, היא שמסתבר שהרבה מאוד ערכות עיצוב בעברית או מתורגמות לעברית יש קוד זדוני הפותח דלת-אחורית לאתר שלכם ומאפשר פוטנציאלית ליוצר ערכת-העיצוב לקבל שליטה מלאה באתר שלכם (!!) וסיבה שלישית היא שבמקרה של Arras ספציפית אין בכך צורך כי הערכה תומכת באופן מובנה בתרגום.

 

אז איך מתקינים את ערכת העיצוב Arras בעברית? פשוט מאוד:

  1. מתקינים את ערכת העיצוב Arras (המקורית באנגלית, לא שום גרסה מתורגמת שלה). ניתן לעשות זאת ממש מתוך תפריט הניהול באתר שלכם.
  2. הורידו את קובץ התרגום מהקישור הזה.
  3. בדקו את תוכן הקובץ: הוא אמור להכיל שני קבצי תרגום של gettext – אחד של קוד מקור (עם סיומת po) ואחד בינארי (עם סיומת mo) וכן עותק של רשיון ה-GPL, תחתיו מופץ התרגום וערכת העיצוב Arras עצמה. הקובץ לא אמור להכיל שום קוד להרצה, כולל לא קוד PHP.
  4. העלו את הקבצים לשרת שלכם לתיקיית הלוקליזציה של ערכת העיצוב. לרוב זו תהיה התיקיה: wp-content/themes/arras/language
  5. וודאו כי ההתקנה של WordPress מוגדרת לעברית ושנו את ערכת העיצוב הפעילה ל-Arras וזהו.

 

שיהיה לכם בהצלחה עם האתר שלכם ושימו-לב לאבטחה שלו.